نصب سامانه نگهداری و تعمیرات در آب شیرین کن شایا

نرم افزار CMMS آلکا در آب شیرین کن شایا

سامانه جامع نگهداری و تعمیرات آلکا در شرکت آب شیرین کن شایا نصب و راه اندازی گردید. شرکت آب شیرین کن شایا از جمله پروژه های بزرگ کشور در حوزه تصفیه صنعتی آب به شمار می‌آید، فرآیندهای پیش تصفیه، غشاء نیمه تراوار، تزریق آنتی اسکالانت، تزریق اسید و سود، شاسی استقرار، تابلو برق و سیستم CIP بخش از عملیات‌ اجرایی این شرکت محسوب می‌شود. حساسیت بالای تک تک فرآیندها و لزوم عملکرد دقیق تجهیزات سبب شده است که مدیران جوان و توانمند این شرکت از نرم افزار نگهداری و تعمیرات استفاده نمایند. نرم افزار cmms آلکا انعطاف پذیری بی نظیری در پوشش نیازهای صنایع مختلف دارد، مفتخریم که از صنعت آب شیرین کن نیز در بین مشتریان نرم افزار نت آلکا خودنمایی می‌کند.

نرم افزار تعمیر و نگهداری آلکا نسخه تجهیزات در این شرکت راه اندازی شده  و هم اکنون فاز نهایی راه اندازی را سپری می‌‎کند. مراحل راه اندازی نرم افزار cmms آلکا آب شیرین کن شایا با توجه به حساسیت و حجم دیتا بیش از ۲ ماه به طول انجامید. پشتیبانی مستمر، نظارت و همکاری در ایمپورت دیتای تجهیزات، لاگ شیت ها، سرویس ها و … طی مراحل راه اندازی نرم افزار از خدمات تیم پشتیبانی شرکت سامان می‌باشد.

نرم افزار نگهداری و تعمیرات تجهیزات

تعمیر و نگهداری تجهیزات آب شیرین کن صنعتی

تجهیزات مربوط به صنعت آب شیرین کن نیازمند برنامه منظم تعمیر و نگهداری هستند، این تجهیزات با توجه به فعالیت مستمر و ارتباط با آب و سایر مواد شیمیایی باید بطور مداوم مورد ارزیابی قرار بگیرند. تعمیرات PM، بازدیدهای CM و تعمیرات اضطراری EM تجهیزات آب شیرین کن به دلیل حساسیت امر باید بطور دقیق و منظم اجرا و ثبت شوند. تنوع بالا در لاگ شیت ها، تعمیر و نگهداری PM و تعداد بالای چک لیست های هر لاگ شیت سبب شد که مراحل پیاده سازی نرم افزار تعمیر و نگهداری در آب شیرین کن شایا به مدت ۶ ماه به طول انجامد. 

CIP دستگاه تصفیه آب صنعتی RO

CIP یا Clean In Place به عنوان یک روش تمیز کردن تجهیزات بدون تعییر مکان شناخته می‌شود،بطور کلی CIP در صنایع تولید مکانیزه مواد غذایی به منظور کنترل رشد میکروارگانیسم ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

نحوه انجام CIP دستگاه تصفیه آب RO

عملیات CIP در دستگاه RO باید درحالت سرویس دستگاه انجام شود به شکلی که شستشوی قلیایی ممبران و سپس شستشوی اسیدی ممبران در دمای مشخص با محلول های معین توسط تکنسین انجام می‌شود. دستگاه های آب شیرین کن صنعتی چنانچه نیاز به تعویض ممبران RO داشته باشند در CIP تعویض انجام می‌شود. دمای آب و PH آب نیز در این سرویس چک می‌شود و در صورت نیاز اسید و قلیای اصلاحی به آب اضافه خواهد شد. 

اورهال دستگاه تصفیه آب صنعتی

انجام اورهال در دستگاه های تصفیه آب صنعتی  باید توسط پرسنل مجرب انجام شود، قبل از اورهال تجهیزات آب شیرین کن بایستی نحوه کارکرد دستگاه، فاکتورهای آب ورودی، خروجی چک و کلیه قطعات مورد بازدید و بررسی قرار گیرند.

 

نرم افزار تعمیر و نگهداری آلکا نسخه ویژه خط تولید کارخانجات را به رایگان دریافت و بررسی نمایید.

بزرگترین آب شیرین کن های عربستان

منابع محدود آب شیرین در کره خاکی و لزوم تامین آب و بازچرخانی آن منجر شده که بسیاری از کشورهای در جهت تامین آب آشامیدنی به فرآیند تصفیه آب روی آورند. منظور از تصفیه آب در اینجا فرآیند شیرین سازی آب دریا و تصفیه فاظلاب جهت استفاده روزمره است. کشور ها به ویژه کشور عربستان با چالش جدی در تامین آب روبرو هستند، از این رو سرمایه قابل توجهی در این صنعت وارد نموده‌اند، یکی از کشورهای موفق این صنعت عربستان است که با چند آب شیرین کن بزرگ و مطرح علاوه بر تامین آب مورد نیاز داخل کشور، تولیدات کارخانجات آب شیرین کن را صادر می‌کند. عربستان به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در صنعت آب شیرین کن دنیا شناخته می‌شود و بزرگترین پروژه‌های صنعت آب شیرین کن  با جدیدترین فناوری‌ها در عربستان پیاده شده‌اند.

  • آب شیرین کن بزرگ رأس الخیر
  • آب شیرین کن بزرگ شعیبا
  • آب شیرین کن ربیغ
  • آب شیربن کن ینبع
  • اب شیرین کن بزرگ شناور عربستان

در اغلب واحدهای آب شیرین کن کشور عربستان از فناوری تبخیر کننده فلاش چند مرحله ای (MSF) و اسمز (RO) بصورت ترکیبی استفاده شده است. 

لینک های مرتبط نرم افزار ماشین آلات

1 پاسخ

تعقیب

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *