استفاده از نرم افزار نگهداری و تعمیرات CMMS چه مزایایی دارد؟ 

نحوه ارزیابی، خرید و استفاده از نرم افزار CMMS

نرم افزار CMMS به تیم تعمیر و نگهداری کمک می‌کند که همه فعالیت‌های نگهداری و تعمیرات را در یک سیستم جامع مدیریت کنند. نرم افزار نت (CMMS) توانایی برنامه‌ریزی، پیگیری اجرا، ارزیابی و بهینه‌سازی همه فعالیت‌ها اعم از سفارش‌کار تا موجودی اقلام و گزارشات را دارد، نرم افزار CMMS در شرکت‌های صنعتی بهترین ابزار برای ارزیابی نگهداری و تعمیرات است. 

برنامه نگهداری پیشگیرانه در نرم افزار تعمیر و نگهداری منجر به افزایش عمر دارایی، کاهش هزینه‌های غیرضروری، کاهش زمان کلی خرابی‌ها، کاهش هزینه‌های تعمیر و تلفات تولید و محدود شدن توقف در تولید می‌شود.

نرم افزار نگهداری و تعمیرات
نرم افزار نگهداری و تعمیرات

افزایش سرعت عمل در تعمیر و نگهداری

کاهش زمان پاسخ‌دهی (Response Time) پرسنل

نرم افزار CMMS بستر مناسب برای مدیریت انواع استراتژی نگهداری و تعمیرات را فراهم و سرعت گردش کار در نگهداری پیشگیرانه، تعمیرات اضطراری، نگهداری مبتنی بر وضعیت و .. را افزایش می‌دهد، افزایش سرعت در عمل به معنای کاهش هزینه‌های نگهداری دارایی فیزیکی است. 

تمرکز اطلاعات نگهداری تجهیزات در نرم افزار نت، یک راه‌حل ساده برای خودکار سازی تعمیر و نگهداری دارایی‌ها خواهد بود. کاغذبازی و فعالیت‌های وقت‌گیر در روند اجرایی حذف و تکنسین‌‎ها زمان برای انجام وظایف مهم‌تر دارند، کارکنان فعال‌تر و سازنده می‌شوند.

نرم افزار cmms بهترین ابزار در صنایع

تعمیر و نگهداری را جدی بگیریم

نرم افزار مدیریت تعمیر و نگهداری به بخش نت کمک می‌کند تا بهترین عملکرد را برای تجهیزات به ارمغان بیاورند. نرم افزار CMMS به مدیران اجرایی کمک می‌کند تا وظایف تعمیر و نگهداری را در یک پلتفرم برنامه‌ریزی، سازماندهی، پیگیری و بهینه سازی کنند و تنها با چند کلیک فرآیندهای مختلف را به سرانجام برسانند. اهمیت ویژه‌ رقابت و ماندگاری در بازار برای صنایع، فشار مضاعفی را بر تیم نگهداری و تعمیرات اعمال می‌کند. در سیستم‌های سنتی این فشار کاری بیشتر است مدیریت اصولی فعالیت‌های نت بدون نرم افزار نگهداری تعمیرات امکان‌پذیر نیست. از طرفی به حداکثر رساندن تولید و افزایش کیفیت محصولات، بازارهای بیشتری را در اختیار صنایع قرار می‌دهد و این مهم با ابزاری مانند نرم افزار cmms به سادگی در دسترس مدیران اجرایی قرار می‌گیرد. 

نرم افزار نگهداری و تعمیرات آلکا

سریع‌ترین راه برای اجرای نرم افزار cmms

نرم افزار تعمیر و نگهداری آلکا یک سیستم جامع با نگارش‌های مختلف است که این نسخه‌ها برای مدیریت نگهداری تعمیرات ماشین آلات و تجهیزات مختلف طراحی و توسعه یافته‌اند. تفکیک و طبقه‌بندی صنایع مختلف با توجه به نیازها و دغدغه‌های هر صنعت، از جمله نقاط قوت نرم افزار نگهداری تعمیرات آلکا می‌باشد. با تکیه بر دانش برنامه نویسان و تجربه 15 ساله این نرم افزار در حوزه نگهداری تعمیرات اقدام به ارائه نسخه‌های مختلف از نرم افزار CMMS آلکا برای صنایع نموده‌ایم. پیاده‌سازی انواع استراتژی نگهداری تعمیرات در سازمان‌های مختلف، توسط کارشناسان شرکت سامان نوید آن را به مشتریان نرم افزار آلکا می‌دهد که پروژه پیاده‌سازی این نرم افزار در سریع‌ترین زمان انجام خواهد شد. افزایش سرعت در عیب یابی تعمیر و نگهداری دارایی ها یکی از مزایای بکارگیری نرم افزار نت در سازمان‌ها است. با توجه به جامعیت نرم افزار و ارائه گزارشات و نمودارهای تحلیلی، نرم افزار آلکا کمک قابل توجهی به سازمان‌ها در کاهش هزینه نگهداری دارایی‌ ها می‌کند. هدف از بکارگیری سامانه نگهداری و تعمیرات آلکا در سازمان‌ها، کاهش هزینه ها، مدیریت بهینه دستگاه‌ها، استمرار تولید و  اتخاذ تصمیمات کارآمد در سطوح مختلف مدیریتی است.

نرم افزار CMMS آلکا

انواع نرم افزار نگهداری و تعمیرات 

معرفی نسخه‌های اختصاصی نرم افزار نت آلکا

حضور مستمر (از سال 1386) در حوزه نگهداری و تعمیرات ماشین آلات / تجهیزات، توجه ویژه به نیازهای هر صنعت طی سالیان و پوشش این نیازها در قالب نرم افزار آلکا سبب شده پس از جمع آوری اطلاعات تکمیلی اقدام به تفکیک نرم افزار آلکا بر اساس صنایع مختلف نمائیم. وجود تعامل سازنده بین تیم فنی نرم افزار آلکا و بهره‌برداران از نرم افزار علاوه بر رفع نمودن نیازهای مشتریان منجر به گرده‌آوری دیتای واقعی از نیازها و دغدغه‌های صنایع مختلف شده است. با تجزیه تحلیل اطلاعات جمع‌آوری شده نیاز واقعی و اصطلاحا پای کار صنایع شناسایی و نرم افزار نت آلکا را بر اساس این اطلاعات تفکیک. برای بهره‌برداری در اختیار صنایع مختلف قرار دادیم.

6 ویژگی شگفت انگیز نرم افزار تعمیر و نگهداری آلکا

در کوتاه‌ترین زمان از درخواست کار تا گزارشات جامع نت را بررسی کنید

ایجاد سریع انواع درخواست کار

شما می‌تواند انواع درخواست تعمیر را در نرم افزار آلکا ایجاد و به تکنسین های مربوطه اختصاص دهید.

آلارم‌های نگهداری و تعمیرات در نرم افزار و اپلیکیشن

بیش از 17 آلارم مربوط به نگهداری تعمیرات در نرم افزار CMMS آلکا قابل تعریف هستند که در نرم افزار و اپلیکیشن آلکا برای کاربران و تکنسین‌ها ارسال می‌شوند.

ثبت اطلاعات و جستجوی تاریخچه در چند ثانیه

کاربران نرم افزار بدون اتلاف وقت از طریق نرم افزار تحت وب و اپلیکیشن، اطلاعات مختلفی را ثبت و تاریخچه دارایی را مشاهده کنند.

کنترل انبار خود را در دست بگیرید

چرخه موجودی و نقطه سفارش قطعات را بررسی کنید و قطعات مصرفی در هر تعمیر یا سرویس دوره‌ای را اتوماتیک صبت و محاسبه کنید

با مشاهده تاریخچه دارایی، مشکلات را ریشه یابی کنید

هر آنچه نیاز است درباره تجهیزات بدانید، مشاهده کنید و سریع به علت خرابی برسید، یک تعمیر اساسی و کم هزینه انجام دهید.

تعمیرات اضطراری را در کسری از ثانیه حل کنید

تکنسین ها باز طریق نرم افزار تحت وب و اپلیکیشن آلکا به تاریخچه دارایی دسترسی دارند، درصورت بروز خرابی راه حل با سرعت بیشتر یافت می‌شود.

نرم افزار cmms کار چه کسانی را تسهیل می‌کند؟

سمت‌هایی که بطور مستقیم با نرم افزار مدیریت نگهداری و تعمیرات کار می‌کنند

مدیر تعمیر و نگهداری

مدیر نگهداری و تعمیرات تاثیرگذارترین شخص در انتخاب و پیاده‌سازی نرم افزار cmms است، مدیر بخش نت به دلیل شناخت کاملی که از فعالیت‌های نگهداری دارد، مناسب‌ترین فرد در انتخاب نرم افزار cmms است. بعد از پیاده‌سازی cmms، استراتژی نگهداری تجهیزات و ماشین آلات را برنامه‌ریزی، اولویت‎‌بندی، اجرا و همه موارد دیگر را پیش‌بینی می‌کند.

مدیران اجرایی و راهبردی (مدیر عامل)

مدیران ارشد شرکت‌های صنعتی از طریق داده‌های جمع‌آوری شده در نرم افزار CMMS، عملکرد دارایی را مورد ارزیابی قرار می‌دهند و با شناسایی عوامل تاثیرگذار در نگهداری و تعمیرات این عوامل را به طرف کاهش خرابی، افزایش کارایی و کاهش هزینه‌ها سوق دهند. نرم افزار به مدیران اجازه می‌دهد که در مورد منابع و مخارج تصمیم‌گیری دقیق‌تر داشته باشند.

مدیر بخش انبارداری

تیم تعمیر و نگهداری باید قطعات درخواستی را در زمان و مکان مناسب در دست داشته باشند، مدیر انبار با نرم افزار تعمیر و نگهداری اطلاعات مربوط به قطعات را ثبت و نگهداری می‌کنند. با ایجاد آلارم حداقل مقادیر، موجودی و درخواست خرید تیم نگداری و تعمیرات را در نرم افزار CMMS مدیریت می‌کند. 

تکنسین ها

این گروه از کارکنان بیشترین زمان را در نرم افزار CMMS صرف می‌کنند، در نرم افزار گردش کارها را مشاهده و آلارم مربوط به تعمیرات دوره‌ای را دریافت می‌کنند. اطلاعات هر تعمیر و بازدید دوره‌ای را در تاریخچه دارایی ثبت می‌کنند و فعالیت‌های اصظراری را در این نرم افزار مدیریت می‌کنند. 

پرسنل بخش تولید

سرپرستان تولید و اپراتورهای ماشین آلات و تجهیزات از نرم افزار نت (نگهداری و تعمیرات) برای ارسال درخواست تعمیر و مشاهده تاریخچه دارایی استفاده می‌کنند. در برنامه کلی نت از این افراد می‌توان برای انجام فعالیت‌های پایه‌ای نیر استفاده کرد و تکنسین ها را به کارهای مهم‌تر اختصاص داد.

پیمانکاران

پیمانکاران با سطح دسترسی مشخص در نرم افزار CMMS از سفارشات کاری، لیست وظایف و سایر موارد مرتبط  مطلع می‌شوند.

بخش فناوری اطلاعات (IT) 

نرم افزار CMMS در سازمان بایستی با انواع سیستم‌های سخت افزاری و نرم افزاری ارتباط آنلاین (سینک لحظه‌ای) برقرار کند، بخش فناوری اطلاعات وظیفه نظارت بر عملیات‌های  همگام‌سازی (سینک)، ذخیره‌سازی داده‎‌ها (بک آپگیری) و حفظ امنیت شرکت ارائه دهنده نرم افزار را دارد.

همین حالا بررسی کنید و ببنید که نرم افزار تعمیر و نگهداری چگونه باعث کاهش هزینه‌های شما می‌شود

نرم افزار نگهداری و تعمیرات

ویژگی‌های نرم افزار تعمیر و نگهداری آلکا

 • محیط زیبا، قابل تنظیم و در عین حال ساده و کارآمد
 • امکان استفاده در شبکه داخلی شرکت و اینترنت، اینترانت
 • بدون محدودیت تعداد کاربر با کاربری ساده و روان
 •  از بانک اطلاعاتی Microsoft SQL Server، زبان های برنامه نویسی C# ، JavaScript و تکنولوژی های Ajax،در جهت بالابردن امنیت و سرعت اجرای نرم افزار و کاهش ترافیک شبکه.
 • منعطف در پوشش نیازهای بخش نت سازمان‌ها (قابلیت سفارش‌سازی بر اساس چارت درخواستی کاربران)
 • کارایی و سرعت بالا در انجام محاسبات و گزارشات حجیم در نرم افزار
 • مستقل از سخت افزار و عدم نیاز به نصب بر روی سیستم کاربران (نرم افزار یکبار روی سرور مشتری نصب خواهد شد)
 • سیستم کدینگ هوشمند و نامحدود بودن کلیه تعاریف
 • افزایش راندمان کاری در فعالیت های نگهداری و تعمیرات
 • ایجاد پرونده کامل برای هر تجهیز که تاریخچه تجهیز شامل عملیات و اطلاعات تجهیز را یکپارچه ذخیره می‌کند.
 • دارای سطوح کاربری پیشرفته و کاملا قابل تنظیم براساس سطوح دسترسی هر پرسنل

برخی از امکانات نرم افزار تعمیر و نگهداری

 • پشتیبانی از انواع تجهیز یا ماشین که نیاز به نگهداری و تعمیرات دارند
 • قابلیت مدیریت انواع كاركرد (ساعتی، كیلومتری، میزان تولید، سرویسی، تناژی و …)
 • مدیریت هزینه‌های تعمیرات اضطراری 
 • مدیریت هزینه خدمات و قطعات برون سپاری (فاکتور هزینه‌ها)
 • مدیریت انواع تجهیزات خط تولید و تجهیزات متحرک (سبک / سنگین / ناوگان خودروئی)
 • مدیریت سوخت مصرفی و تعیین مصرف استاندارد میزان سوخت مصرفی به ازای هر کیلومتر
 • آنالیز گزارشات مغایرت سوخت مصرفی به تفکیک هر ماشین یا راننده
 • امكان مدیریت چندین سازمان / پیمانکاران استیجاری / اپراتورها /  تعمیرکاران برون سازمانی و….
 • آلارم‌های سر رسید تعمیرات پیشگیرانه pm (تعویض یا سرویس‌های دوره‌ای)
 • گزارشات ریز هزینه‌ها و نمودارها و گزارشات تحلیلی سود و زیان دستگاه ها
 • نمودارهای مقایسه‌ای كاركرد، درآمد و هزینه هر دستگاه
 • گزارش تحلیل وضعیت هزینه فایده دستگاه
 • شاخص های کلیدی عملکرد نگهداری و تعمیرات مانند شاخص های MTBF , MTTR , OEE و …
 • قابلیت ارتباط با سایر نرم افزار ها: مالی، انبار و سیستم های GPS ، دیسپاچینگ و ….
 • امکان سفارشی سازی و افزودن امکانات جدید بر حسب نیاز مشتری
 • مدیریت کد های خرابی و ریشه یابی خرابی ها
 • دارای بیش از 19 ماژول برای پوشش خداکثری نیازهای بخش نت 
 • ثبت بازخورد بازرسی ها و سرویس‌های دوره‌ای با موبایل یا تبلت
 • اپلیکیشن اختصاصی برای راحتی در ثبت بازخورد بازدیدها و مشاهده تاریخچه تجهیزات
نرم افزار نگهداری و تعمیر

دانش و تجربه درخشان در پیاده سازی نرم افزار نگهداری و تعمیرات، پشتوانه نرم افزار آلکا می‌باشد. برای مشاهده‌ی دمو و استعلام قیمت نرم افزار CMMS با ما تماس بگیرید.  

آلارم های نرم افزار نت آلکا

همه کارها به موقع انجام می‌شوند

نرم افزار تعمیر و نگهداری ماشین آلات (نرم افزار CMMS) دارای +16 آلارم مختلف می باشد که هر کدام از این آلارم ها در روند انجام فعالیت‌ها و برنامه ریزی کارهای نگهداری و مدیریت ماشین آلات می نماید. در زیر عناوین برخی از این آلارم ها نمایش داده شده است. در ضمن در این سیستم علاوه بر نمایش آلارم ها در نرم افزار، امکان ارسال آلارم ها بصورت پیامکی نیز فراهم می باشد.

آلارم سرویس و نگهداری پیشگیرانه

نگهداری پیشگیرانه

آلارم سرویس های دوره ای و کارت فعالیت های کارکردی و تقویمی 

آلارم موجودی اقلام و کالاها و آلارم نقطه سفارش

آلارم بیمه و معاینه فنی

آلارم نمایش اتمام و تمدید معاینه فنی و بیمه ماشین آلات

آلارم تانكر و مخازن سوخت

مخازن سوخت

آلارم مدیریت سوخت و مخازن و تانکر های سوخت مصرفی

درخواست تعمیرات اضطراری

تعمیرات اضطراری EM

آلارم درخواست های تعمیرات اضطراری EM ماشین آلات / تجهیزات

CM تجهیزات

Cm دستگاه ها

آلارم CM دستگاه ها و تجهیزات

اقلام و قطعات

موجودی اقلام و قطعات

آلارم موجودی اقلام و کالاها و نقطه سفارش

احکام صادره

احکام صادر شده

آلارم PM و احکام صادر شده نت پیشگیرانه

نرم افزار نگهداری و تعمیرات اندروید

آلارم ها روی موبایل

درخواست خود را از اینجا ثبت کنید…

نرم افزار نگهداری و تعمیرات اکسل

ایمپورت اطلاعات شما در نرم افزار CMMS

در صورتی که تاکنون بصورت سنتی و یا با اکسل و اکسس کارهای تعمیر و نگهداری خود را انجام می‌دادید و یا حتی اگر از نرم افزارهای دیگری قبلا استفاده نموده‌اید، هم‌اکنون می‌توانید با کمک تیم فنی ما به راحتی اطلاعات و سوابق قبلی خود را در سامانه نگهداری و تعمیرات آلکا ایمپورت نمایید.

برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص نحوه نصب و پیاده سازی نرم افزار pm بصورت کاربردی با همکاران ما در ارتباط باشید.

برای بررسی نمونه فایل اکسل نگهداری و تعمیرات خود به واحد پشتیبانی شرکت تماس بگیرید.

برخی از ماژول های نرم افزار تعمیر و نگهداری آلکا

نرم افزار CMMS آلکا امکانات و ماژول های مختلفی دارد، سازمان ها با توجه به نیاز و نحوه عملکرد خود اقدام به انتخاب امکانات موجود می‌نمایند. امکان سفارش سازی در بخش های مختلف نرم افزار وجود دارد. به همین دلیل می‌توان، نرم افزار نت آلکا را یکی از منعطف‌ترین نرم افزار های نگهداری و تعمیرات دانست. همچنین پشتیبانی نرم افزار cmms آلکا با شرایط ویژه پس از خرید نرم افزار فعال می‌گردد که جهت اطلاع از شرایط و نحوه می‌توانید با ما تماس بگیرید. 

با مطالعه بخش امکانات نرم افزار نت آلکا چنانچه با ابهامی مواجه شدید می‌توانید از طریق یکی از راه‌های ارتباطی ذکر شده در سایت با کارشناسان IT و صنایع شرکت سامان در میان بگذارید.

مدیریت سازمان

مدیریت چند سازمان

مدیریت تک سازمانی و چند سازمانی تفکیک تجهیزات و پرسنل هر سازمان ایجاد سطح دسترسی هر سازمان

مدیریت پروژه هر پیمانکار

مدیریت پیمانکاران

تعریف و مدیریت مالی پروژ های پیمانکاران گزارشات مالی کارکرد هر پیمانکار در هر پروژه گزارشات کارکرد هر ماشین در پروژه

ثبت اطلاعات پایه در نرم افزار آلکا

ثبت اطلاعات تجهیزات / ماشین آلات

ثبت شناسنامه ی ماشین آلات ثبت تصاویر خود ماشین و کارت ماشین ثبت تصویر کارت سوخت، کارت بیمه، سند

مدیریت سوخت مصرفی ماشین آلات

مدیریت سوخت ماشین آلات

تعیین استاندارد سوخت مصرفی هر مسیر قابلیت تعیین استاندارد انواع کارکرد گزارش مغایرت سوخت ماشین آلات

مدیریت معدن

امکان مدیریت معادن

مدیریت فرآیند استخراج، تولید و حمل گزارشات و آمار استخراج، تولید و حمل مدیریت پله ها و مناطق استخراج

پایش بر اساس وضعیت

مدیریت و برنامه ریزی بازدیدهای دوره ای CM

ایجاد برنامه بازدیدهای پایشی تجهیزات تعیین استاندارد کمی و کیفی هر بازدید آلارم تعمیرات در صورت مغایرت استانداردها

مدیریت سوانح پرسنل

مدیریت سوانح پرسنل / ماشین آلات

مدیریت و گزارش‌گیری سوانح پرسنل مدیریت تشویق و تخلف پرسنل گزارش هزینه های سوانح

مدیریت هزینه کارگاهها

تعریف و مدیریت کارگاه‌های مختلف

مدیریت فعالیت های هر کارگاه گزارشگیری از ریز هزینه های مصرفی کارگاه‌ها بررسی روند انجام کارها در کارگاه ها

مدیریت تعمیرات پیشگیرانه

مدیریت تعمیرات پیشگیرانه PM

برنامه ریزی تعمیرات پیشگیرانه PM تفکیک کارت فعالیت براساس انواع کارکرد گزارش‌گیری عملکرد پرسنل و تجهیزات در PM

قابلیت ایجاد انواع کارکرد در سامانه

قابلیت ایجاد انواع کارکرد در سامانه

ایجاد کارکرد انواع ماشین آلات و تجهیزات مدیریت و گزارش‌گیری کارکرد اولیه دستگاه‌ها کارنامه کارکرد ماشین آلات سبک و سنگین

مدیریت محل استقرار

مدیریت محل استقرار دستگاه

قابلیت معرفی چندین محل استقرار مدیریت شاخه درختی محل‌های استقرار گزارش‌گیری از عملکرد هر محل استقرار

تعریف چک لیست های نا محدود

مدیریت و صدور چک لیست انجام کار

ایجاد چک لیست مربوط به فعالیت های نت تعریف چک لیست اختصاصی هر تجهیز قابلیت به روز رسانی چک لیست ها

حجم بالای اطلاعات

آزمودگی در حجم بالای اطلاعات

کارایی عالی در حجم اطلاعات بالا گزارش‌گیری از بازه‌های زمانی سالانه گزارش‌گیری های متنوع جنبه های مختلف

آلارم مدارک

ایجاد آلارم پایان اعتبار مدارک

آلارم مربوط به مدارک پرسنل آلارم مربوط به گارانتی قطعات آلارم بیمه و معاینه فنی ماشین آلات

مدیریت شاخه درختی

مدیریت درختی ماشین آلات

مدیریت درختی تجهیزات قابلیت تفکیک شاخه درختی ریز تجهیزات گزارش گیری از ریز تجهیزات در هر سطح

درخواست تعمیر EM

درخواست انجام تعمیرات اضطراری

درخواست تعمیر EM برای ماشین آلات امکان رد یا تایید درخواست در کارتابل گزارش گیری از کدها و علل خرابی در مجموعه

مدیریت خرابی پیش بینی شده

مدیریت از کار افتادگی پیش بینی شده

مدیریت نت از کار افتادگی برنامه ریزی ازکار افتادگی پیش بینی شده گزارش گیری از دلایل نت از کار افتادگی

گزارش گیری از نرم افزار آلکا

گزارشات آماری، تحلیلی و شاخصی

گزارشات جامع آماری از عملکرد کلی گزارشات جزئی از ریز فعالیت های نت گزارشات شاخصی پرکاربرد

نرم افزار تعمیر و نگهداری اندروید

نرم افزار تعمیر و نگهداری اندروید 

اپلیکیشن تعمیر و نگهداری آلکا با هدف تسهیل فرآیند اجرایی نت در سازمان‌ها طراحی و ارائه گردید. این اپلیکیشن پس از بررسی و تجزیه تحلیل دقیق روند فعلی سازمان ها و همسو با اهداف اصلی نرم افزار cmms آلکا برنامه‌ریزی و اجرا شده است. اپلیکیشن نرم آلکا تا حد امکان اجرای بازدیدهای دوره ای و ثبت بازخود را تسهیل و تکنسین دیگر نیاز همراه داشتن فرم یا برگه خاصی ندارد.

با اسکن QR کد هر تجهیز می‌تواند مشخصات کامل شامل پرونده آنلاین تجهیزات و لیست بازدیدهای تجهیز را مشاهده و پس از انجام بازدیدها اطلاعات درخواستی را در اپلیکیشن ثبت نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.